Art studio of Yulia Rozhkova https://prostalogika.com Mon, 02 Jan 2023 03:42:03 +0000 uk hourly 1 https://prostalogika.com/wp-content/uploads/2023/02/favicon.bmp Art studio of Yulia Rozhkova https://prostalogika.com 32 32 Розпис стіни в дитячому садочку https://prostalogika.com/wall-painting-in-the-kindergarten/ Wed, 02 Jan 2019 01:00:23 +0000 http://88.208.214.178/?p=849 Влітку 18 року я і мої учні прикрасили Петриківським розписом стіни дитячого садочка «Перлинка» в місті Біла Церква. Організатором цього заходу виступила студія UAmaze, яка впроваджує досить популярний соціальний проект «Мистецтво в кожен дім».
Ми з дівчатами розписали довгий перехід із корпуса в корпус і сумна стіна переходу заграла яскравими барвами. Хочеться вірити, що Петриківський розпис додасть усім вихованцям сил і чудового настрою, тим більше, що садочок відвідують діти з обмеженими можливостями (порушення опорно-рухового апарату, ДЦП, затримкою психомовного розвитку та розладами аутистичного спектра).
Побувавши у садочку вперше, я оцінила довжину стіни. Це близько 11 метрів переходу, але приміщення не тісне, бо навпроти стіни розташовані величезні вікна, поряд сходи, що ведуть на перший поверх.

Мені якось не хотілося вносити в це приміщення стрічковий орнамент. Здавалося, що він оптично може підсилити видовженість переходу.  Краще розділити окремими композиціями на фрагменти (центральна частина і дві менші з боків). А оскільки стіна блакитна, то й по кольорах просилося щось ніжне і яскраве  одночасно.

От скільки рішень від одного лише першого огляду об’єкту! Вважаю, що фото/відео не може замінити відвідини.
Лишилося попрацювати над композицією.  Для дитячого закладу  було потрібно зобразити  щось красиве, веселе, оптимістичне і надихаюче. Мотиви із ілюстраціями до казок якось не пішли, думки крутилися навколо сучасності. Так і намалювалися діти, що граються із паперовим літачком, сонце, кущі калини із квітами.  Може, якби було більше часу, я б більш невимушено зобразила дітей, можливо, вони б бігли за літачком, але часу перебирати варіанти не було, бо існувала жорстка прив’язка до дати (на дату мали зібратися  дівчата майстрині, плюс організація транспорту в інше місто, закупка необхідних матеріалів).

 

У визначений день я приїхала трохи раніше основної групи щоб встигнути нанести розмітку. Розмітку я наносила крейдою, вимірюючи рулеткою відстані щоб малюнок симетрично розмістився на заданій площі. Цього разу було неможливо відступити назад навіть на декілька кроків – за спиною перила. Тож годі й думати щоб відійти і  здалеку оцінити чи все на своїх місцях.

 

Із приїздом дівчат справа пішла веселіше. Роботи всім вистачало. Почали із листочків, потім плавно перейшли на квіти.

 

 

 

Десь якийсь фрагмент композиції випереджав інший, і при погляді збоку інколи було неможливо зрозуміти, що то буде на цій стіні, але потім все з’єдналося і пов’язалося.

Сонечко і дітей  намалювали вже під кінець.

 

Ось таким тепер став перехід. До речи, біля палаючих квітів і ягід калини така собі фотозона вийшла (мої дівчата залюбки фотографувалися). Думаю, що і діти серед квіточок будуть гарними.

 

 

 

 

Щиро дякуєю усім майстрам  учасникам:
Ольга Яковенко (Olga Yakovenko), Татьяна Ладоненко (Tatyana Ladonenko), Света Сигида (Sveta Sigida), Светлана Домашенко, Angelika Korniyenko, Yevgeniya Yefremova, Анжелика Райлян, Оле Нятко, Аня Бат, Мария Божок (Mariia Bozhok). Tatyana Penskaya, Наталия Раевская, Светлана Филаткина,
Marianna Mandzhulo, Марина Пархоменко, Natalie Kostenko, Ольга Бухонік, Галина Феоктистова, Людмила Пус.

 

 

 

]]>
Розпис паркових альтанок біля парку Слави https://prostalogika.com/painting-of-park-gazebos-near-the-park/ Tue, 05 Jun 2018 22:47:03 +0000 http://88.208.214.178/?p=787 Один з проектів мені особливо запам’ятався, і я хочу про нього розповісти, тим більше, що будь-хто з киян може прийти і подивитись що вийшло. Мова йде про розпис паркових альтанок, що знаходяться на оглядовому майданчику біля Аскольдової могили (за новою церквою біля дитячого майданчика).
Власне, я тільки розробила композиції, а виконували розпис мої учні. Сам же проект був організований як благодійна ініціатива студією UAMAZE при сприянні КИЇВЗЕЛЕНБУД і СПІЛЬНА ПЕРЕМОГА.
Розповім про ідею і хід роботи.
Насправді ці альтанки зроблені як гойдалки і стоять на панорамному майданчику парку.

Присівши на них дуже зручно милуватися краєвидами лівого берега, але коли я побачила покрівлі конструкції, зрозуміла що потрібно щось змінювати. Нажаль площини були вкриті  жахливими написами, і це поки що не рідкість в Києві…

В своїх ескізах я запропонувала не просто розпис чотирьох альтанок, а об’єднала ці чотири композиції сюжетами з участю персонажів. Це котик і мишка. По-перше, близькість дитячого майданчика схиляла до такого повороту, а по-друге, мені здається, що котики вже стільки зробили для Петриківського розпису, що  настав час подякувати їм таким чином. Життя героїв показане в композиціях під назвами «Ніч», «Ранок», «День» і «Вечір».

 

 

 

 

 

Сподіваюсь, що відвідувачі парку впізнають де яка. Кольорова гамма була продиктована кольорами конструкцій розташованого поряд дитячого майданчика, адже все має звучати в єдиному ансамблі.
Але то на папері все зійшлося, а от як розписувати самі альтанки слід було подумати. Мені здавалося, що загрози можуть становити несприятливі погодні умови і рівень злагодженості людей, що виконуватимуть розпис. Короткий світловий день у листопаді диктував десь до 15.00 завершити роботу, а поспіх не повинен вплинути на якість. Більш того, хотілося бачити один почерк… Як виявилося, мої хвилювання були зайвими, бо в проект прийшли чудові люди і створили чарівні розписи. Але по порядку.
У визначений день я приїхала раніше, бо насамперед потрібно було нанести розмітку. Це я зробила звичайною шкільною крейдою. Її добре видно і лінії легко витерти вологою губкою.

 

А далі за пензлі. Невеличкий інструктаж і перші мазки. Всі знали що і як робити, тож робота йшла швидко. Я дуже вдячна дівчатам, вони талановиті і дуже відповідальні люди.

 

 

 

 

 

 

І персонажі розписів збільшено:)

 

 

Врешті альтанки-гойдалки стали такими.

 

 

 

 

А це наш творчий колектив. Назву усіх.

Лариса Євдокимова, Юлія Рожкова, Тетяна Пєнская, Анжеліка Корнієнко, Оксана Вашковська, Тетяна Чорна, Світлана, Людмила Пус, Тетяна Дмітрієва, Людмила Бондаренко, Олена Ступак, Олена Бойко, Ірина Чиркова, и в центре Тетяна Ромах.
Велика вдячність вам, дівчата!

 

]]>
Розпис приміщення цеху на підприємстві https://prostalogika.com/painting-shop-premises-at-the-enterprise/ Mon, 12 Feb 2018 00:30:08 +0000 http://88.208.214.178/?p=829 Коли надійшла пропозиція від одного із підприємств міста прикрасити Петриківським розписом приміщення цеху, я подумала, що заводські стіни це те місце, де розпису ще не було. Може хто й розписував, але особисто для мене це дуже цікавий проект.

Зізнаюсь, що відвідавши цех, я розгубилась, оцінивши площу приміщення, його об’єм, ритм безкінечних вікон замість глухих стін, висоту стелі,  + атмосферу працюючих людей, машин…

 

Але знайшлося і те, що заспокоїло – стіни були білими, приміщення світлим і навіть легким в плані сприйняття. Перше враження, як відомо, саме правильне, тож завжди прислухаюся до нього,  от і виникла думка про необхідність просто додати в цю суворість трохи легкої домашньої привітності, якщо можна так сформулювати. Кольорова гама була прив’язана до відтінків логотипа компанії, і я почала із розробки теми, тобто розробила декілька композицій в одній гамі, але різного характеру, з яких було обрано цю. Її легко рубити на частини і заповнювати.

 

Наступний етап був найскладнішим і найцікавішим. Потрібно було вирішити на папері що куди стане, і як врешті решт буде. Були перебрані стіни, вікна, усі простінки і вільні площі. Розпис має вбудуватися так, аби лишився вільний подих,  і щоб він не кричав  плакатною яскравістю. Народилося багато акварельних ескізів із декількома варіантами, від яких можна відштовхуватися. Те, що було затверджено, і є,  думаю, саме прийнятне ( в рамках тих можливостей, що були).

 

 

 

 

 

 

 

Почала я розписувати із досить великої гілки, що лягла знизу логотипа. Це торцева стіна цеху, на другому торці малюнок було повторено.
Розпис я почала із розмітки і нанесення підложки для великих елементів.

Потім виконую пелюстки квітів, листя.

 

 

Коли всі більш-менш великі елементи готові, їх можна поєднати стеблинами і заповнити композицію дрібними деталями, які виконуються в Петриківському розписі пензликом-кошачкою.

 

Потрібно сказати, що штукатурка не була гладкою, і пригладити усі мазки не вийшло, але, думаю, і не треба. В цьому випадку, де безперервно стоїть гуркіт станків, як раз підходить суворий стиль розпису по рельєфу. Та й розглядати розпис із близької відстані все одно ніхто не буде, бо масштаб такий, що глядач буде знаходитися від декількох метрів до двох десятків.

 

Після торцевих стін прийшла черга простінків. Центральна композиція більше заповнена і розташована навпроти входу, а далі, через колону композиції втрачають плотність і зменшуються, віддаляючись від центральної.

 

 

 

 

 

 

 

]]>
Як розписати піч https://prostalogika.com/how-to-paint-the-furnace/ Thu, 18 Jan 2018 01:11:25 +0000 http://88.208.214.178/?p=873 В цій статті хочу розповісти про те як я розписувала піч. Тобто хочу поділитися усім над чим довелося працювати в цьому проекті. Зрозуміло, що піч річ не маленька, і вона пов’язана із приміщенням. Це означає, що необхідно враховувати характер інтер’єру при виборі масштабу малюнку, щільності розпису, ритмічності, ну і вибір кольорової гами теж може бути продиктований приміщенням. Цей момент при проведенні таких робіт кожен для себе вирішує сам. В моєму випадку приміщення було сучасним, але дубові лавки, дубовий стіл і важкі дубові стільці уводили до стилю традиційної української хати і гармонійно стояли поряд із білою пічкою мазанкою.
Після розпису інтер’єр став таким. Доречи, піч не бутафорна, а справжня робоча.

До розпису вона виглядала так.

 

Перше, з чого я почала, були ескізи. Це традиційно:) Потрібно було для кожної площини придумати композицію. Я почала із фронтальної частини печі, і тут їх дві: верхня на димарі, і нижня, котра є стіною грубки-плити. Верхня і нижня частини повинні бути в єдиному ансамблі, доповнювати одна одну, але   кожна може виступати окремо.
Нижня композиція, зрозуміло, більш заповнена розписом, а верхня яскравіша і компактніша. Мотив поєднують дві пташки і схожі квіти.

 

Але уявити подумки розписи в інтер’єрі не завжди виходить. Я раджу усім, хто візьметься за подібні роботи, зробити легкі акварельні малюнки частин інтер’єру з розписами.

 

 

 

Композиція для бокової сторони печі склалася із двома пташками і із тими самими елементами, що вже є на фасаді.

 

На цьому етапі важливо зробити паузу і критично оцінити усі малюнки поки вони ще на папері. Може й декілька днів піти на оцінку. Якщо все подобається, можна приступати до розпису. Зрозуміло, що просто взяти і почати розписувати, дивлячись на ескіз, важко, бо надто різні масштаби. Потрібна розмітка. Розмітку я нанесла звичайним простим олівцем, правда, перевірила спочатку чи добре витираються лінії резинкою. Якщо погано, то доведеться простому олівцю шукати заміну. Це можуть бути звичайна дитяча крейда, акварельні олівці і що завгодно, що легко витирається з поверхні.

Тепер можна вимішувати фарби і приступати до розпису. Спочатку наношу підложку під листя і серединки квіток.

Виконую листя, потім великі квіти.

Пташечок пишу в останню чергу. Справа в тому, що кольором, взятим для хвоста, можна підтягнути неcтачу синього чи червоного, або там жовтого в загальній композиції. Хвіст же може бути будь-якого кольору.  Тому пташки в мене завжди пишуться останніми.

Такий  хід роботи зберігається  для усіх сторін печі. Спочатку підложка, листя, квіти, дрібні елементи, а потім птахи.

 

 

 

 

 

 

Під самою стелею, зверху димоходу, я теж пустила гілочку із квітами. Вона начебто завершила роботу.

 

 

 

 

]]>
Розпис інтер’єру ідальні київького Будинку Ветеранів Праці https://prostalogika.com/painting-interior-dining-room-of-kyiv/ Thu, 26 Oct 2017 22:59:19 +0000 http://88.208.214.178/?p=803 Одразу хочу сказати, що це був достатньо масштабний проект, і я одна не змогла би його виконати. Його втілення стало можливим завдяки соціальній ініціативі Студії UAMAZE, цілій команді моїх учнів, і спонсорам.
Мова йде не тільки про розпис стін, а й про те, що в даному випадку було необхідно повністю змінити атмосферу залу їдальні. Для розуміння того яким був дизайн ДО, вистачить однієї фотографії…

 

Було вирішено на місці березок розмістити яскраву Петриківську композицію і прикрасити стрічковим орнаментом стіни над панелями.
Я взялася за ескізи. Спочатку розробила композицію для центрального панно, а потім для стрічкового орнаменту.

 

 

 

Відомо, що створюючи композиції для стін, слід пам’ятати про розміри приміщення. Візуалізація інтер’єра необхідна для масштабування елементів розпису. Цей зал має в довжину 50-60 метрів, тож візерунок повинен бути привабливим як із такої далекої відстані, так і із кількох метрів.
Але в уроці хочу більше розповісти як наносився стрічковий орнамент. Саме стрічкові орнаменти частіше за все доводиться виконувати на об’єктах архітектури, і можливо, мій досвід комусь допоможе у вирішенні подібної задачі.
Зрозуміло, що в даному випадку для створення стрічкового орнаменту використовувалися такі ж елементи, що і в центральній композиції. І ці квіти в реальному масштабі виходили не маленькими. Але це як раз не лякало, бентежила довжина майбутнього орнаменту – близько 20 метрів, а ще питання організації розпису із участю більше 10 чоловік (мої учні).

 

 

Я подумала, що буде зручно, якщо підігнати рапорт орнаменту до довжини 1 метр, і зробити трафарет рапорту для нанесення розмітки на стіну.
Трафарет дозволив прискорити процес. Поки одна група учнів наносила метр за метром розмітку, друга група вже могла приступати до розпису перших фрагментів.

 

 

 

Але перед роботою на стіні я запропонувала  майстрам виконати квіти й листя в реальному розмірі великими пензлями на ватмані. Це необхідно щоб «пристрілятися», і після таких навчань кожен учасник знав що має вийти із-під пензля.

 

Робота велася не очікувано швидко. Адже всі були готові.  Я дуже вдячна своїм учням, це перший мій об’єкт, який народився в командній роботі. Я була щаслива, що все виходило так швидко, легко, і в приємній атмосфері. Такою стала їдальня ПІСЛЯ.

На фото нижче команда  майстрів, організатори проекту із директором Будинку Ветеранів, і я на фоні розпису:)

 

 

 

]]>
Розпис автобусної зупинки https://prostalogika.com/painting-of-a-bus-stop/ Wed, 09 Aug 2017 22:34:36 +0000 http://88.208.214.178/?p=761 Розпис стін завжди цікавий для мене, бо стіна не папір і тут не існує якогось стандартного формату, а ще будівлі не схожі, бо кожна несе і свій стиль, і простір, і колір, і, нарешті, ландшафтну прив’язку.
Зупинка, за яку я взялася, сама звичайна типова зупинка (ще радянської архітектури) в одному із сіл Київщини. Все почалося з того, що вона стала жертвою підліткової творчості і відлякувала людей непристойними малюнками і написами. Було якось прикро і ніяково дивитися на бабусь, що мусили  в її стінах очікувати автобуса…
Тож сільська рада позафарбовувала написи і покрила стіни приємними кольорами. Я ж вирішила довершити справу. Розпис це моя ініціатива, тож виконувала його за свої кошти. При такому розкладі сільрада, звісно, проти не була:)

 

Оглянувши зупинку, прийшла до висновку, що доведеться обмежитися лише однією стіною, бо всередині зупинки характер штукатурки не дозволяє виконати розпис. А от задня стіна як раз повернута і до центральної траси, і до магазину, і до клубу – її видно звідусіль, бо зупинка на кільці.
Далі вимірюю стіни, і розумію, що композиція має стати в квадрат, бо висота стіни 2.5 м, ширина так само 2.5 м.

Ескіз накидався досить швидко. Ідея проста: дві пташки в квітах і одна протягує другій букетик. Мабуть це нагадування про необхідність бути уважними, ділитися, піклуватися, допомагати. Але то таке, хтось може побачити щось своє)

 

Обираю для розпису холодні кольори (мабуть, літня спека вплинула на вибір). Цього разу купила фарби «Rossa»  і чи довго вони простоять, покаже час.
Щоб перенести правильно основні маси із ескізу на стіну, необхідно спочатку розділити навпіл ескіз  горизонтальною і вертикальною лініями, а потім такі самі лінії намалювати на стіні. Для стіни використовую звичайну крейду із дитячого набору. Потім, рухаючись від перетину, заповнюю кожен з чотирьох квадратів (крейдою).

 

 

 

Коли все готово, беруся за фарби. Починаю, як завжди, з підкладки (зафарбовую серединки великих квіток). Потім частково ці місця перекриються двоколірними мазками.

 

 

 

Пелюстки квіток, листя, виконую широкими двоколірними мазками. Для цього, звичайно, використовуються великі пензлі. На цьому етапі розпис виглядає грубуватим, але менші пензлики і кошачка все змінять.

 

Пташок необхідно промалювати особливо старанно, бо вони тут «дійові особи». Прописуючи тонкі лінії і різноманітні оздоблення пензликом кошачкою, помічаю як на очах розпис робиться ніжнішим, графічнішим.

 

 

На роботу в мене пішло 2 дні, але не повні, бо працювала лише зранку і увечері (в спекотні години то було неможливо).
Від мешканців села на знак подяки я отримала великий пиріг із лісовими ягодами. То було так несподівано і приємно, що не можу передати. Щиро і від серця. Дякую!!!

 

Зупинка знаходиться в селі Круги, Київська обл., Вишгородський р-н.

 

]]>
МК для допомоги підопічним Будинку Ветеранів (липень 2017) https://prostalogika.com/mk-to-help-wards-the-house/ Thu, 13 Jul 2017 02:41:22 +0000 http://88.208.214.178/?p=1079 9 липня в студії «День творения» мною був проведений благодійний майстер-клас, який організувала ця чудова студія. Я не могла не погодитися, адже зібрані кошти пішли на допомогу підопічним Пансіонату Ветеранів Праці. Насправді, за цією назвою ховається звичайний Будинок престарілих…
Дуже хочеться, щоб дідусів і бабусь хоч трішечки порадувала наша увага. Дякую усім, хто відгукнувся і прийшов на урок. А малювали ми отакого птаха в червоних квітах.

 

 

 

 

 

]]>
Красива композиція із зайчиком (хід роботи крок за кроком) https://prostalogika.com/beautiful-composition-with-a-bunny/ Sun, 14 May 2017 23:28:20 +0000 http://88.208.214.178/?p=478 Знаю, що багатьом людям подобається, коли в розписі разом із квітами є птахи, метелики або навіть зайчики:) Ось як раз хочу запропонувати ніжну і милу композицію із зайчиком.

Приблизно такого зайчика, що заснув, я ще в радянські часи побачила в одній Петриківській роботі, яка була надрукована в журналі «Україна». Хто автор не знаю, нажаль цієї репродукції  більше не зустрічала, але в пам’яті лишився той блакитний зайчик, згорнутий клубочком.
Вирішила зробити  композицію в колі, адже такі композиції дуже добре розміщуються на тарілках, годинниках, маленьких скриньках, та й просто можна взяти малюнок в круглу рамку і повісити на стіну.
Хочу розказати і показати (крок за кроком) як виконати такий розпис. Я малювала гуашевими фарбами на папері, але можна і акрилом на будь-якій поверхні.
Нам знадобляться два пензлика: саморобний пензлик-кошачка і круглий синтетичний пензлик №2. Фарби: білила, блакитна, ультрамарин, кобальт темний, зелена (холодний відтінок), оранжева, фіолетова.
Спочатку я на чорнетці накреслила композицію (в подальшому вона трохи змінилась), вклавши гілочку серпиком в коло. Доречи, так задумано, що зайчик замаскувався в листі і не кидається в очі. Виходить, що головний герой композиції не він, а великі квітки.

Почнемо з того, що намалюємо циркулем коло, в якому має розміститися розпис. Важливо розуміти, що ця лінія наприкінці витреться, а значить елементи розпису мають підходити впритул до лінії, аби підкреслити межі кола. Наносимо малюнок олівцем. Якщо вам складно перемалювати, то можна роздрукувати фото готової композиції і перенести малюнок по клітинкам, ну а якщо малюєте на папері, то краще на світле скло вікна накласти копію мальовки із вашим аркушем зверху, і все обвести.

Наповнимо палітру фарбами. Візьмемо спочатку білила і блакитну. Світлим блакитним (білила + блакитна) кольором зафарбуємо тіло зайчика і світлі місця в пелюстках дзвоників. Освітленим жовтим розчином (білила + жовта) покриємо серединки квіток, пройдемось по спинці і по вушках зайчика. Все це робиться синтетичним пензликом.

Тепер займемося зайчиком. Пензликом-кошачкою поставте шерстинки, щоб зайчик був пухнастим. Чим тонші риски, тим краще. Слід брати різні відтінки, від світло-блакитних і жовтих до темних синіх і фіолетових. Тут треба дивитися на малюнок. Зверніть увагу, що головка зайчика світліша від тіла. І не забудьте про хвостик.

Займемося листочками.  На зразку видно, що боки листочків оформлені різними відтінками: одна сторона листка  зелена, друга переходить в фіолетовий. Тож, приготуємо фарби для перехідних мазків. Основний колір для пензлика буде світло-блакитний (їм зафарбовували силует зайчика на самому початку). Для однієї сторони листочка додатковий колір зелений, для другої візьмемо фіолетовий.
Виписуємо із двокольорових мазків листочки, набираючи на кінчик синтетичного пензлика потрібну фарбу. Слідкуйте аби листя було світлим, неначе вибіленим, адже по нашому задуму саме квітки головні, тож ударну яскравість лишимо квіткам.

Для виконання дзвоників набираємо на синтетичний пензлик яскравий блакитний, а кінчик занурюємо в темний кобальт або ультрамарин. Спочатку виписуються два зовнішні мазка, а потім внутрішні. Ось тут як раз потрібна яскравість. Працюємо без білил.

Далі кошачкою темним синім кольором ставимо прожилки на листочках і світло-блакитні оздоблення на дзвониках.

 

Беремося за великі квітки. Вибудовуємо пелюстки синтетичним пензликом. Тут можна брати всі відтінки синього і фіолетового які в нас є. Кожна пелюстка складається із рядка делікатних двоколірних мазків. Якщо ви раніше ніколи не малювали подібних квіток, раджу потренуватись на чорнетці.

 

Коли пелюстки готові, виписуємо середини квіток двома широкими мазками. Освітлений фіолетовий і дуже світлий блакитний беремо на пензлик. Ось що у вас має вийти.

Тепер блакитним кольором виписуємо гілочки із рясними маленькими бутонами. Там кожен бутон складається із пари тоненьких мазочків.

Стеблинки і завитки виводимо самим кінчиком кошачки. Рука має спиратися на стіл, якщо висітиме в повітрі, може не вийти.

Кожен пуп’янок огортаємо парою мазочків і заповнюємо вільні місця в малюнку різними травинками, билинками.

 

І нарешті нам лишився останній штрих. Необхідно акцентувати серединки двох великих квіток. Вушка зайчика теж можна підкреслити. Занурюємо синтетичний пензлик в жовту фарбу, а кінчик в оранжеву, і проводимо по одному мазку в кожній квітці і в ушку.

 

Все, робота готова.

]]>
Композиція в колі (хід роботи крок за кроком) https://prostalogika.com/composition-in-a-circle-flow-of-work-step/ Fri, 24 Mar 2017 02:13:07 +0000 http://88.208.214.178/?p=427 Ця  яскрава композиція може розміститися на скрині, настінному годиннику, кухонній дощечці або просто стати картиною в круглій рамочці і прикрасити кімнату. Хочу розказати і показати (крок за кроком) як виконати цей розпис. Я малювала гуашевими фарбами на папері, але можна і акрилом на будь-якій поверхні.

Нам знадобляться два пензлика: саморобний пензлик-кошачка і круглий синтетичний пензлик №3. Фарби: білила, жовта середня, червона кармін, зелена темна (холодний відтінок), оранжева, коричнева, блакитна, фіолетова (ближче до малинового).
Почнемо з того, що проведемо циркулем коло, в якому має розміститися розпис. Важливо розуміти, що ця лінія наприкінці витреться, а значить елементи розпису мають підходити впритул до лінії, аби підкреслити межі кола. Наносимо малюнок олівцем. Якщо вам складно перемалювати, то можна роздрукувати фото готової композиції і перенести малюнок по клітинкам, ну а якщо малюєте на папері, то краще на світле скло вікна накласти копію мальовки із вашим аркушем зверху, і все обвести.
Тепер наповнимо палітру фарбами. Поки що візьмемо білила, жовту, темно-зелену і блакитну.

Почнемо із підложки. На мальовці можна побачити світло-жовтий фон над центральною квіткою вгорі. По цьому фону іде малюнок, але це чимось нагадує корону над квіткою. Точно така сама підложка є в бутонах.
Вимішаємо в палітрі білу і жовту фарби, і цей світлий розчин нанесемо на ділянку над великою квіткою і зафарбуємо кружечки бутонів.
Поки підложка сохне, займемося листочками. На зразку боки листочків оформлені різними відтінками: одна сторона листка  переходить в жовтий колір, друга – в блакитний. Тож, приготуємо фарби для перехідних мазків. Основний колір для пензлика буде зелений. Для однієї сторони листочка додатковий колір жовтий, для другої візьмемо блакитний. Тільки от та, блакитна фарба із баночки зазвичай буває темнішою, ніж нам потрібна. Краще додати в блакитну трохи білої щоб отримати світліший відтінок.

 

 

Виписуємо із двокольорових мазків листочки, набираючи на кінчик синтетичного пензлика потрібну фарбу.
Тепер прийшла черга кошачки. Занурюємо її в наш  світло-блакитний розчин і виписуємо маленькі блакитні квіточки, схожі на ромашки.

Необхідно просто ставити краплини мазків гостренькими кінчиками в центр квіточки. Хочу попередити, що це не так просто як здається. Насправді такі ромашки досить складний елемент, адже кожен мазок-краплинка має бути однаковим, і ще слід тримати шаг (або відстань) між мазками. Якщо ви раніше ніколи не робили такого, раджу потренуватись у чернетці.
Ось що має у вас вийти.

Тепер беремося за головний елемент композиції – яскраву квітку в центрі. Починаємо її вибудовувати із бокових пелюсток. Якщо придивитись. То кожна пелюстка складена із 3-4 мазків. Спочатку слід виконати два крайніх мазка окремої пелюстки, а потім одним чи двома мазками заповнити простір пелюстки.
Додамо в палітру червону фарбу і фіолетову. Червоний – основний колір на пензлику, фіолетовий – додатковий.
Виписуємо чотири пелюстки з однієї сторони квітки, і чотири – з другої.

Доречи, цими ж кольорами можна нанести мазки по центру наших листочків. Це їх прикрасить. Якщо колір провалюється на темному тлі листків, то слід ще раз пройтись вдруге.

Далі – цибулька, серединка квітки. Достаємо із баночки оранжеву фарбу (основна) і жовту (додаткова). Добре промивши пензлик у воді, набираємо нові фарби і починаємо виписувати цибульку. Спочатку зовнішні бокові мазки, а потім просто заповнюємо центр.

Цибулька, це останнє, що ми виконували синтетичним пензликом, він нам більше не знадобиться.  Беремо кошачку і прописуємо бутони освітленим червоним (+білила). Це тонка робота і на неї варто настроїтись. Краще працювати повільно, без різких рухів.

Після бутонів переходимо до самих темних частин композиції.  Занурюємо кошачку в темно-зелену фарбу і прописуємо листочки під бутонами (шляпки під бутонами) і ажурний малюнок на жовтій підложці над великою квіткою.
Можна обвести тонкими лініями червоні прожилки на листках, провести стеблини коричневим відтінком.

 

А тепер найскладніша частина роботи. Необхідно виписати тоненькі прожилки по цибулині. Працюємо дуже обережно. Починаємо із бокових ліній, а завершуємо тоненькими війками в центрі цибульки. Усі прожилки мають вливатися одна в одну.

Лишився  останній штрих. Завершуємо роботу дрібною «травичкою» , яка виконується пензликом-кошачкою. Для цього я змішала жовту фарбу із зеленою. Якщо колір видається вам дуже їдким, можна його приглушити білилами. Порада тільки одна – куди проситься пара-друга мазків, туди їх і ставимо. І нагадую, що бажано підходити впритул до лінії кола, але не заступати за неї.

Ось і все. Впевнена, що у вас вийшла гарна і яскрава робота.

 

 

 

]]>
Як не розірвати кольором композицію (розпис по дереву, акрил) https://prostalogika.com/how-not-to-break-the-composition-with-color/ Sun, 12 Feb 2017 18:15:52 +0000 http://88.208.214.178/?p=557 Робота, про яку піде мова, була для мене цікавою і незвичайною, адже я сама навряд чи взялася б укладати чотири пори року в одну композицію. Це було замовлення.  Дівчина принесла видовжений зріз берези і попросила «пустити» по поверхні «гілочку з квітами»,  яка уособлюватиме  зиму,  весну, і літо з осінню. Початок року вона бачить в зимі, а кінець в осені, що, на мій погляд, логічно.

Зізнаюся, що  шукаючи рішення, передивилася роботи інших майстрів на тему «Пори року» і ще раз переконалася, що мало хто ризикує об’єднувати в одній роботі одразу всі пори. Зазвичай кожна пора живе на окремому полотні і в своїй рамочці:) І це зрозуміло, бо кольори і настрої різні, а це привід побоюватися, що композиція розірветься кольором і розвалиться на фрагменти.
Вирішила спробувати віднайти плавну і м’яку гамму, ну і все об’єднати і усіх подружити однаковими елементами.
А надихнули мене приблизно такі бутони з квітами (фото із інтернета). Їх чекала стилізація під Петриківський розпис, але сподіваюсь, що дух напіврозкритих бутонів не зник:)

 

Тепер розкажу про хід роботи.
Оглянувши поверхню дерева, вирішила зберегти її природній колір і малюнок кілець, адже тема сезонів року як раз імпонує таким натуральним речам. Розписувати гуашшю під лак не схотіла, тому що алкідні лаки додають деякої жовтизни, а ось акрилові лаки не мають такого недоліку. Так що перевага була віддана акрилу.
Поверхня містила дві темні плями від сучків, і я їх обережно висвітлила акрилом близького відтінку (все інше лишилося без змін), потім акриловим лаком була покрита вся поверхня.  На фото ці темніші місця можна помітити, але вони в прийнятних рамках.

Робота над створенням композиції  велася на папері (я стиплером скріпила два альбомних аркуша, поклала їх на дерев’яшку, злегка пройшлася пальчиками вздовж країв  дерева і потім обвела олівцем зігнутості, отримавши форму виробу).
Композицію накидала так, щоб сформувати чотири скупчення бутонів із гілочками листя.  Тут все було просто, а от як тепер не розірвати кольором композицію?

 

Починаю на ескізі працювати в кольорі.  Видно, що спочатку стараюсь, а далі не дуже. Головне на цьому етапі зрозуміти як ляже колір, де криється небезпека розриву і в яких відтінках пом’якшувати проблемні місця.

 

 

Можна побачити, що не все йде гладко. Так перехід зима-весна має бути плавнішим, а літо не можна запалювати в повну силу – інтенсивність кольору слід зменшити. Цей ескіз дав мені все, що потрібно – повторювати його із виправленнями я вже не стала. Все врахується по ходу роботи.
Тепер розпис. Головна особливість полягала в тому, що довелося йти кусочками, починаючи і закінчуючи кожну пору року від початку і до кінця.  Фарби і відтінки в кожному випадку інші, акрил швидко сохне,  та й коли гілочка поступово «росте» легше ув’язувати кольори.

 

 

 

 

Наприкінці розпис був покритий акриловим лаком.

 

]]>