Створення стрічкового орнаменту видається на перший погляд простим – склади рапорт із петриківських елементів і повтори його декілька раз. По суті, так, але слід пам’ятати про деякі речі. Справа в тім, що підготовчий етап тут дещо нагадує шрифти (існує така дисципліна) і кому доводилося, наприклад, писати заголовки стінгазет чи плакатів в шкільні роки, той вже здогадався про що піде мова, а хто не знає, то просто мушу сказати, що необхідно попередньо розмітити олівцем сітку візерунка.
Яким би нудним це не здавалося, але навіть коли вже є придуманий ескіз орнаменту, починати в чистому варіанті слід із лінійки і олівця. Спочатку проводимо дві паралельні лінії, які визначать ширину орнаменту і, звісно, довжину. Якщо цього не зробити, то орнамент може піти кривулькою, а не рівною стрічкою.
Якщо маємо писати на стіні, то лінії «проводяться» натягнутим шнуром (його заздалегідь фарбують крейдою). Шнур натягується уздовж стіни (кінці кріпляться на вбиті гвіздочки, або тримаються помічниками), потім посередині його слід трохи відтягнути від стіни і різко пустити – на стіні лишиться ледь помітна лінія від крейди, якою був намащений шнурок.
Тепер заміряємо довжину майбутнього орнаменту в см і ділимо її на кількість рапортів. Довжина одного рапорта береться довільно, але потім ця відстань залізно повторюється.
Під час розпису пам’ятаймо, що елементи (квіти, листя і завитки) мають щільно підходити до накреслених ліній – лінії потім зітруться, але сам візерунок лишиться рівним . Тож заповнюємо площу грамотно.
Краще спочатку вписати великі квітки у віконця рапорту, а потім, заповнити простір меншими елементами.