Мені приємно, коли Петриківський розпис зустрічається в рекламі чи на упаковці і тому ніколи не відмовляюсь від можливості попрацювати над чимось таким.
Ось один цікавий проект від замовника, який працює в сфері приготування їжі. Цікавий він тим, що цей замовник побажав, щоб на його упаковці кольори плавно перетікали один в один уздовж усієї композиції. Тобто мають бути полоси зеленого, червоного, синього із ніжними переливами.
Чому такі уподобання, я не запитувала, але знаю, що ця композиція буде надрукована на прозорій плівці. Мені все здалося дуже цікавим.
Схематично робота має виглядати якось так.
Я вирішила взяти в композицію ось такі повні круглі квіти. І створила з них композиційну схему за усіма класичними правилами Петриківських композицій.
Переношу схему тонесеньким олівцем на папір більшого формату.
Та, починаю розписувати. Спочатку, оскільки композиція нова і я поки що не знаю як виглядатимуть мої квітки (із поступовою зміною кольору), пробую виконати одну-дві повністю, від початку і до кінця. Тут зелений колір має пожовтіти і перейти в червоний на другому боці квітки.
Виходить, наче нічого так. Тому всі інші квітки я вже виписую сміливіше – спочатку напівкруглі вінчики, а потім заповнюю серединки.
Цікавий момент – саму нижню квіточку, що праворуч (вона є на схемі), я вирішила не виконувати, бо композиція завалиться в правий бік – порушиться рівновага мас між лівою і правою частинами. В кольорі це стало помітним, а на схемі – ні. Справа в тому, що квіти на лінійному малюнку пусті, а в кольорі досить великі і масивні. Я замість тої квіточки поставила листочок…
Одного листочка мало, виписуємо всі інші. Зелені ліворуч, блакитні праворуч.
Лишаються дрібні оздоблення. Беремо пензлик кошачку і прописуємо всі травиночки і билиночки.
Замовнику сподобалось, а мені було цікаво працювати із кольорами. Вийшла трохи незвичайна, але красива композиція.