Останнім часом багато людей задають мені питання стосовно розпису стін. Найчастіше запитують якими фарбами розписується та чи інша поверхня стіни і які потрібні пензлики.
В цьому уроці поділюся своїм досвідом.
Почну з пензликів.
Оскільки елементи на стінах бувають куди масштабнішими ніж на сувенірах, чи навіть посуді (але не завжди – це вже як ви задумали), то, зрозуміло, більшими повинні бути і пензлики.
Але це твердження, скоріше за все, не буде стосуватися пензлика з кошачої шерсті. Кошачка була створена як інструмент для розпису стін і лише її універсальність дозволила їй успішно служити сьогоднішній Петриківській «мініатюрі».
Приклад мініатюрних та настінних розписів
Не сперечатимусь, що і кошачки теж можуть бути різними, але ота їх відмінність, частіше за все буває виражена в товщині пучка, коли пензлики виготовляються або лише для тонких ліній, або для пишних краплино подібних мазків.
Так що слід просто сильніше натискати на пензлик і вийдуть на стіні чудові мазки як раз потрібного розміру.
А ось білячі або нейлонові пензлики для двоколірних перехідних мазків дійсно потрібно буде придбати. Я спочатку купила декілька великих круглих пензликів №+ – 12 і користувалась ними, але, повинна сказати, що лишаючи на стіні гарні двоколірні мазки, пензлики ці мені не сподобались через марнотратну «неекономічність».
Виходило так, що вбирали вони дуже багато фарби, більша частина якої нікуди не йшла і просто змивалась при полосканні.
Купивши і випробувавши плаского пензлика зі спеціально закругленим кінчиком, зрозуміла, що це саме те, що треба. Кращого великого пензлика для стіни я порекомендувати не можу.
Добавлю, що пензлики ці бувають із напівкруглим кінчиком, або навіть трохи загостреним – трикутничком (мазки тоді будуть гостренькими), але не беріть для Петриківського розпису пензликів із прямим чи скошеним зрізом пучка, бо ж потрібен пензлик, нехай і плаский, але який здатен імітувати мазок круглого білячого пензлика.
На першому фото зубчики листочків закруглені, бо виконані “напівкруглим” пензликом, а нижче, елементи виписані пензликом із гострим кінчиком
Тепер про стіни.
В старі часи особливого вибору не було, бо поверхня любої стіни була побілена крейдою, і якщо маєте розписувати саме таку поверхню і якщо ця стіна в середині приміщення – можна сміливо брати гуашеві фарби без будь-яких домішок у вигляді клею, яєць чи іншого.
Ну а якщо побілена стіна знаходиться на вулиці, то розписуємо акрилом. Акрил чудово лягає на крейду, так само як і гуаш.
Якщо ваша стіна більш «сучасного типу» – поштукатурена і пофарбована водоемульсійною фарбою, то незалежно від того на вулиці вона, чи у приміщенні, розпис виконується акриловими фарбами.
Ще раджу зберегти трохи тої фарби (саме того відтінку), якою пофарбована стіна, бо в разі необхідності можна буде вносити якісь незначні коректування. Ну це про всяк випадок.