Петриківський розпис досить часто можна бачити на упаковці і взагалі в рекламі. Але іноді дизайнери, користуючись виключно графічними програмами, не завжди вдало поєднують шрифтову частину композиції із елементами розпису. Насправді, з позиції реклами все може виглядати бездоганно, але є тонкощі – Петриківський розпис має свої особливі композиційні правила і просто так заповнити відведену частину листям і квітами не найкращий варіант. Якщо, наприклад, треба створити стрічковий орнамент, то виходить більш-менш добре, але якщо необхідно зліпити «клубок» із елементів, то виповзають огріхи.
Багато хто знає, що в розписі прийнято великі і яскраві елементи розташовувати ближче до низу, а маленькі і легкі – зверху. Обов’язково усе (кожен найменший листочок чи квіточка) повинно кріпитися до стеблини і не зависати у повітрі. Причому стебло часто красиво завите. Це головне, але, звичайно, не все.
Коли я працювала над оформленням подарункової коробочки, то не лише старалася відвести назві фірми головну і помітну роль в композиції, але і розпис виконати по усім правилам. Вийшла така подарункова упаковка до Паски.
Задумувалось, що композиція буде укладена в коло і розбита на дві частини широким написом по центру. Розпис виконувався вживу, а напис, зрозуміло, вставлявся в програмі.
Ход роботи був самим звичайним . Спочатку «муки творчості» олівцем: пошук елементів, укладка їх по місцям, завитість стебла до якого все кріпиться, зважування по масах лівого і правого крила, по кольоровим акцентам і т.д. А коли все зійшлося, настав час розпису.
Фотографуємо і відправляємо файл в подальшу роботу, а потім в друк.